Funktionärer

För att arrangera ett skolidrottsevenemang som detta behövs ett ofantligt antal timmar frivillig arbetskraft. Stafettkarnevalen, med sina dryga 12.000 starter, dryga 9.000 deltagare, och omkring 2000 lag i ca 250 deltagande skolor, samlar ihop ca 200 funktionärer per år. Vissa av dessa sitter dessutom med i Stafettkarnevalens utskott som förbereder och leder arrangemangen.

Utskottens kontaktupPggifter

 

Projektledare projektledare(at)stafettkarnevalen.fi
Jan-Erik "JEJE" Eklöf 040 1846380 jeje(at)idrott.fi
 
Ombud för skolidrotten kite(at)idrott.fi
Christel Lundström 040 5780560 christel.lundstrom(at)idrott.fi
 
Funktionärschef funktionarschef(at)stafettkarnevalen.fi
Barbara Åkerberg 040 5452260 barbara.akerberg(at)stafettkarnevalen.fi
 
Visuell identitet/Design  
Henrik Strömberg 050 5512456 henrik.stromberg(at)dlc.fi
 
Webbsidor/Anmälningar    
Robert Jürgens 050 5637254 robert.jurgens(at)stafettkarnevalen.fi
 
Organisationskommittén organisationskommitten(at)stafettkarnevalen.fi
Stefan Haglund, ordförande 0400 577903 stefan.haglund(at)stafettkarnevalen.fi
Mirko Pennanen 040 510 6499 mirko.pennanen(at)stafettkarnevalen.fi
Patrik Limnell 0400 505202 patrik.limnell(at)stafettkarnevalen.fi
Viveca Hagmark 050 3806716 viveca.hagmark(at)stafettkarnevalen.fi
Jan-Erik "JEJE" Eklöf 040 1846380 jeje(at)stafettkarnevalen.fi
Mikael Ekholm 050 4613576 mikael.ekholm(at)stafettkarnevalen.fi
Ulrika Willfor-Nyman   ulrika.willfor-nyman(at)stafettkarnevalen.fi
Bicca Olin   bicca.olin(at)stafettkarnevalen.fi
 
Ekonomiutskottet ekonomiutskottet(at)stafettkarnevalen.fi
Stefan Haglund, ordförande 0400 577903 stefan.haglund(at)stafettkarnevalen.fi
Jan-Erik Eklöf 040 1846380 jan-erik.eklof(at)stafettkarnevalen.fi
Fredrik Heinonen    
Björn Wörlund 040 8031043 bjorn.worlund(at)stafettkarnevalen.fi
Patrik Limnell 0400 505202 patrik.limnell(at)stafettkarnevalen.fi
 
Tävlingsutskottet tavlingsutskottet(at)stafettkarnevalen.fi
Mirko Pennanen, ordförande 040 5106499 mirko.pennanen(at)stafettkarnevalen.fi
Jenny Snellman    
Barbara Åkerberg 040 5452260 barbara.akerberg(at)stafettkarnevalen.fi
Robert Jürgens 050 5637254 robert.jurgens(at)stafettkarnevalen.fi
Hilding Wikner 0400 704728 hilding.wikner(at)stafettkarnevalen.fi
Peter Waenerberg 040 7798278 peter.waenerberg(at)stafettkarnevalen.fi
Johan Portin 040 5938079 johan.portin(at)stafettkarnevalen.fi
Lotta Holm 040 8212713 lotta.holm(at)iki.fi
Mikael Ekholm 050 4613576 mikael.ekholm(at)saunalahti.fi
Niklas Geust 050 338 9736 niklas.geust(at)stafettkarnevalen.fi
 
PR & Serviceutskottet pr-service(at)stafettkarnevalen.fi
Patrik Limnell, ordförande 0400 505202 patrik.limnell(at)stafettkarnevalen.fi
Anders Alanen 040 1909157 anders.alanen(at)stafettkarnevalen.fi
Marica Lindh-Janhonen 050 5312668 maria.lindh-janhonen(at)stafettkarnevalen.fi
Jan-Erik Eklöf 040 1846380 jan-erik.eklof(at)stafettkarnevalen.fi
 
Logistikutskottet logistik(at)stafettkarnevalen.fi
Mikael Ekholm, ordförande 050 4613576 mikael.ekholm(at)stafettkarnevalen.fi
Gunnar Gothoni    
Jannica Sjöberg    
Anton Usvalahti    

 

Skolornas Stafettkarneval

Nokiavägen 2-4
00510 Helsingfors
FINLAND

telefon: 09-701 02240 (växel)
e-post: info(AT)stafettkarnevalen.fi
FO-nummer: 0194129-1

projektledare:

Jan-Erik Eklöf
e-post: jeje(AT)idrott.fi
mobil: 040-184 6380